Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A horgászat miért nem számít...

A horgászat miért nem számít állatkínzásnak?

Figyelt kérdés

Sokan hirdetik, h ők visszaengedik a halakat, de eg akkor is állatkínzás. Sok halastavi pontynak a fél szája hiányzik, egy akasztás és fárasztás ugyanúgy stressz nekik.

Hogy hogy ezt elnézzük?

Ha valaki táplálékszerzés miatt horgászik megértem, ez az élet rendje, de ez a sporthorgászat szerintem állatkínzás.

Mit gondoltok?


2023. okt. 9. 19:39
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is állatkínzás.
2023. okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek. Ráadásul a halak gerinces állatok, tehát ez simán kimeríti a BTK állatkínzás kategóriáját.


"244. § (1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2023. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon erős a horgászlobby, sokan szeretnek horgászni és nem egykönnyen tudnának róla lemondani.
2023. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
80%
Soha nem kell az ilyen dolgok mélyére menni, mert csak a logikátlanság és katyvasz van ott.
2023. okt. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%

Hát én horgászok, de azért, mert szeretem a halat és meg is eszem és el is hozom, kivéve ha méreten aluli példányról van szó vagy véletlenül túl öreg és túl nagy akad horogra, de ez utóbbi nem gyakori. Egyébként szerintem sincs semmi értelme kirángatni a halat, ha nem eszed meg, bár én is szeretem benne, mert kihívásnak tartom becsapni a halat, ami sokszor meglepően ravasz.

A telepített tavakon meg tényleg kvázi állatkínzás megy, sokszor a visszadobott hal elpusztul, szétszakad a szája, de általában amúgy az ilyen helyekről el szokták vinni a halat.

De egyébként szerintem betiltani a horgászatot túlzás lenne, bár biztos én vagyok a hülye, de szeretem csinálni és nem a "kínzást" élvezem, hanem szeretek halat fogni és halat enni és sokszor nekem olcsóbb is mint megvenni a bolti halat, mert a területi jegy nem annyira borzasztóan drága, a csalik meg egyéb dolgok pedig nem nagy összeg, csak nem kell felülni a gyártók dumájának, mert elég a sima kukorica is.

2023. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Pontosan igy latom.

En is horgasztam de csak annyit amit meg is ettunk.

2023. okt. 9. 20:48
 7/39 anonim ***** válasza:
17%
A sporthorgászat a legkevesebb állatkínzás terén mindaddig amíg kis zsákfalvakban pistabá' láncon tartja a kutyáját, fagyban is, és maximum napi 1x ránéz. Ezen a gondolatmeneten állatkínzás az is ha azért fogod ki a halat mert megsütöd, akkor még meg is ölöd, állatkínzás az is amikor elvágod a csirke nyakát, mert megsütöd! Sőt, ennyi erővel állatkínzás az is amikor egy gazda a 32m²-es panellakásában nagytestű, hatalmas mozgásigényű (pld.: agár, vizsla) kutyákat tart. Az valóban állatkínzás lehet amikor a horgász percekig puszilgatja, és pózol a hallal instagrammra, hogy a legjobb kép legyen, az állat meg közben megpusztul a szárazfödön. A normális horgász csak kifogja, konstatálja, hogy ez egy szép példány, és ennyi, a seb a hal száján meg pár napon belül begyógyul, ez nem állatkínzás, vagy ha igen, akkor a fentebb felsoroltak is! Már nem lehet semmit sem csinálni az EU területén mert pár okos megmondja a tutit?
2023. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
82%

Ez ugyanolyan dolog, minthogy az alkoholt nyugodtan megveheted literszámra bármelyik kisboltban és nyugodtan túladagolhatod magad.

Más hasonló erősségű drogoknak meg már a birtoklása is bűncselekmény.


Semmi logika nincs benne, csak az egyik régebb óta a kultúra része és sok pénz van benne.

2023. okt. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
33%

Annak a halnak is van anyja, várja haza a családja, erre nem gondoltok, horgászok?



(nehogy komolyan vegyétek)

2023. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
77%
én sajnálom őket, szerintem is állatkínzás, csak fordított esetben gondoljuk el, nekünk hogy esne, hogy szétszaggatják a szánkat, meg kivesznek a környezetünkből, ahol fogdosnak, meg fuldoklunk, aztán meg dobálgatnak is
2023. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!