Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy olyan kérdést szeretnék...

Aka0103 kérdése:

Egy olyan kérdést szeretnék feltenni nektek amire remélhetőleg,kulturált és egyérelmű válaszok fognak érkezni Problémám a következő? A családon belül történt egy bel-tenyésztett kutya vásárlás. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Semmi rendellenes nincs a kutyussal,csak a gazdinak cseszi az agyát hogy ilyenbe futott bele és szeretne elindulni valamilyen úton hogy a tenyésztő valamilyen kártérítést vagy akármit fizessen.

Van ennek értelme?

Én mint kívül álló személy,szerintem semmi olyan lehetőség nincs amit ilyenkor tenni lehet,egy feljelentés szerintem nem oldja meg senki problémáját…sőt…

Mi lenne a helyes ilyenkor?

Mit kellene tennie?



2023. szept. 19. 10:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi bizonyítja, hogy beltenyészet eredménye a vásárolt kutya?
2023. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fokú beltenyésztettség? Tenyészteni vette?

A tenyésztő fajtaklubja meddig engedi, mert önmagában bizonyos fokú beltenyésztettség kell egy homogén állomány (fajta) kialakulásához. A szoros rokontenyésztést (testvér, szülő-utód) nem szokták díjazni.


Sok értelmét a feljelentésnek nem látom, ilyen a fajtatiszta tenyésztés természete, főleg hogy mint írtad max hordozója lehet bizonyos betegségeknek, mivel nem beteg.

2023. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha szandekos felrevezetes volt es ez dragan vasarolt torzskonyves plusz tenyeszteni akarta volna akkor jogos a felhaborodasa.

Biztos van tacsikra is egyesulet stb jarjon utana.

Igazsagszerint erdemes kiabalni ha valoban ilyen felrevezetes tortent mert nassal ne csinalja meg az illeto...

persze eleg hatterinfo nincs de ha ennyirefelhaborodottakkor volt oka

2023. szept. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Kapott törzskönyvet, szerződést a kutyához?
2023. szept. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A kérdést feltevő ember vagyok

Nem egy nagy összegű kutya volt,azthiszem 25-30közötti

A hallottak alapján tudjuk aztmondani hogy a szuka meg a kani testvérek voltak mivel voltak testvérei,és az eladó elmondta hogy testvérek,és annak tudatában vásárolják meg,csak mivel ez ide nem igazán jutott el,így most emiatt vannak kiakadva

2023. szept. 19. 11:34
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#5: De mi baj a kutyával, azt mondd már!
2023. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A kutyával semmi

Jelenleg csak a tény idegesíti őket hogy így adták el

2023. szept. 19. 11:43
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

De akkor miert vettek meg? Szaporitotol vasaroltak torzskonyv nelkuli kutyat, ha jol ertem.

Szoval mire vannak felhaborodva?

Szaporitoknal ez mar csak igy megy.


Egy fajtatiszta tacsko 300 ezernel kezdodik, tehat ha az ara se volt gyanus, meg az se, hogy nincs torzskonyv, akkor egyszeruen menthetetlenek.

2023. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
De hát a tenyésztő még mondta is.
2023. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt eltitkolva. Ennek tudatában vették meg. Akkor most mi bajuk van?
2023. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!