Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ahh kis kutyám lehet hogy...

Ahh kis kutyám lehet hogy kullancs fertőzte meg, ma jelentkezett ez a bágyadtság, meddig bírja?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre rajta hogy fura, van is benne kullancs, pedig használtam ilyen csepegtetos francot, de inkább valami mást kell vegyek...

Ma hívtam a dokit mondja hogy nem tud ki jönni, és csak egy órát van délután a rendelőbe, nem tudom be vinni szegénykèt. Holnapig ki bírja vagy kár tovább?? Azt sem bánnám ha csak el rontotta volna a gyomrát.


2020. márc. 13. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A babesiosis lappangási ideje 2-7 napig terjedhet, de a tünetek a fertőződéstől számítva akár hetek múlva, súlyosabb esetben órákon belül is jelentkeznek. Korai felismerését nehezíti, hogy tünetei enyhék lehetnek – egy forró nyári napon vagy egy erdőben tett tavaszi-őszi túra után nem tűnik különösnek, ha a kutya bágyadt, elvonul pihenni. Az étvágytalanság, súlycsökkenés, fokozódó gyengeség, a magas láz (41-42 °C), púpos testtartás és a sötét vizelet azonban a fertőzés egyértelmű jelei! Előfordul, hogy észlelésükkor a kullancsot már hiába keressük a kutyában, mivel a vérszívást követően lemászott áldozatáról.


[link]


***


Az is kérdéses, hogy mikor ment bele a kullancs.


Nem tudsz valaki megkérni, hogy vigye el a kutyust? Szomszéd, rokon, barát, bárki?

2020. márc. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Sürgősen orvos kell neki, mert el is veszítheted a kutyádat.Be kell rakni autóba és irány valami orvosi rendelő. Mert hétvége lesz és nem lesznek nyitva. Ügyelet meg drága.
2020. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!