Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iszlám vallás tanításai...

Az iszlám vallás tanításai kizárják a demokráciát, és a demokratikus berendezkedést az ezen vallás dominálta országokban?

Figyelt kérdés

máj. 6. 16:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Igen.
máj. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mert a demokrácia népuralmat jelent, az iszlámban pedig a népakarat sokadlagos, s maximum akkor megengedett, ha nem megy szembe az iszlám tanítással.
máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
31%
Törökország szekuláris állam, ha nem is demokrácia. Az ottani egyház működésének kéne utánanézned, ha érdekel a téma.
máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
21%

Egyáltalán nem vagy iszlám-fan, de az igaz, bibliai kereszténység sem az ún, de nem létező dekoráciára épül. Az olyan kifejezés, mint a "kereszténydemokrácia" pl egy össze nem egyeztethető fogalom.


Egy igazi keresztény Jézus-követő. Jézus pedig Isten Királyságát tanította, az Istenben hűségesek egyetlen reményeként. Az viszont nem szavazással jön el!


A "demokrácia", mint olyan, vagyis népuralom - ahogyan már előttem is írták, valójában nincs, de hát nem lehet! Mindig és mindenhol csak egy hivatkozási alap arra, hogy különböző politikai erők, a legjobb esetben is csak manipulatív eszközökkel, a hatalomhoz jussanak. A választás mindenféle konkrét csalás nélkül is csak szemfényvesztés, hiszen az hogy éppen ki tudod hihetőbben ígérni és hazudni, nem jelenti az igazi és helyes utat.


Hogy mennyire nem, azt mindenki döntse el annak tudatában, hogy a világ "felelős" vezetői, a harmadik vh szélére sodorták a világot. És ez most már nagyon nem vicces!

máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem vagyok iszlám-fan...


Ez lett volna a helyes.

máj. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
11%
Épp ellenkezőleg, az iszlámban a közösség(nek kellene) hoznia a döntéseket. Pl.: [link]
máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Nézd meg a vallásalapítót és tudod a választ.


Mi a különbség Mohamed és Jézus között? (most tegyük fel, hogy mindkettő egyszerű ember volt és létezett)

máj. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

#4

Kereszténydemokrácia igenis létezhet, ugyanis a keresztény vallások felekezetenként többnyire szét tudják választani a földi élet politikai kihívásait a túlvilági léttől.

Az olyan szentenciák, mint - add meg a császárnak, ami a császáré - mutatják, hogy az evilági életben is szükség van az emberek, a társadalom igazgatására, vezetésére és természetesen praktikus az adott vallásos közösségnek is képviseltetnie magát a politikai palettán, amint az az adott ország alkotmányában lehetséges.

Az aktuális kül és belpolitikai kérdésekben komoly véleményeltérések lehetségesek, amelyeket jobb megvitatni, mint rákényszeríteni olyan emberekre, akik azt nem kívánják, ezért nem csak kereszténydemokrata, de keresztényszocialista, vagy akár más jellegű politikai irányzatoknak is van létjogosultsága, ha annak elegendő követője akad, mert ha a vallási nézeteket nem érinti, akkor természetesen nyugodtan lehet más politikai véleménye mindenkinek, mert az koránt sem biztos, hogy az aktuális politikai, gazdasági szituációban egy fanatikus főpapnak van igaza, aki egyrészt értelmezheti tévesen a szent könyv passzusait és ha semmit nem ért a gazdasághoz, a politikához, akkor könnyen olyan tévútra viheti a történéseket, amit senki nem szeretne.

Mindemellett én nem vagyok abban biztos, hogy az Iszlám vallás tehet a vallási vezetők, tézisek dominanciájáért, mert lehet, hogy a gyengébb, fejletlenebb parlamentarizmus tehető felelőssé, mert ne feledjük a vallásháborúk iszonyú öldökléseit, aminek semmi értelme nem volt, de a kereszténység tanulhatott belőle, így még azt is megtanulták, hogy nem csak az egyéb keresztény felekezetek véleményét, felfogását kell esetleg figyelembe venniük, hanem akár az ateisták, vagy a más vallásúak érdekeit, véleményét sem hagyhatják figyelmen kívül.

Ezt megértve jobban világosabb, hogy miért harcolnak kereszténydemokraták muszlim érdekekért is akár.

máj. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
28%

8

Itt nem az "evilági", meg a "túlvilági" ellentét vagy "szétválasztás" a lényeg, hanem hogy biblikusan mi a helyes Isten szemében.


Jézus adózásról szóló igazsága nem jelentette azt, hogy a birodalom vagy a világ politikai ügyeiben állást szabad foglalnia egy kereszténynek.

Miért nem? Mert azzal MEGOSZTOTTÁ válik világi politikai, nemzeti, etnikai, katonai területen. Azt viszont jól tudjuk régen, hogy a politika az "oszd meg és uralkodj" elvét követi. Jézus ezért ezeken a területeken semleges példát mutatott és az első sz-i követői

kb 100 évig így is éltek. Tehát miért?


Mert Jézus PÉLDÁT mutatott az életével a földön a tanítványainak.


Már azért sem foglalt állást ilyen megosztó politikai, társadalmi ügyekben, mert Isten Királysága volt a tanítása központjában! Az emberiség egyedüli reménye az égben lévő isteni Királyság, amelyet az ember nem tud elrontani. Ez a Királyság fogja a földre is kiterjeszteni az isteni szeretet és békét, de csak azoknak, akik hajlandóak ezt elfogadni. Ezért mondja Jézus a híres Hegyi Beszédben, hogy "Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet". Valamint a mintaimában az "...ahogy az égben, úgy a földön is".


Amit a magukat kereszténynek valló milliók gyakran félreértenek, az arról szól, hogy egy krisztusi szellemmel élő kereszténynek meddig szabad elmenni a mindenkori állam kiszolgálásában, az engedelmességben. Ugye elismered, hogy ebben a túlnyomó többségük - az első sz-i keresztényeken kívül - kudarcot vallott?

Évszázadok alatt szinte mindig gyilkolták egymást vagy másokat. Most is ez történik az orosz-ukrán fronton! Két, többségében ortodox rokon nemzet teszi ezt, ráadásul az orosz Kirill pátriárka "szent" útra terelte az agresszor gyilkolást.


Ez majdnem 2000 éve sorozatos kudarc, azaz tragédia, aminek azért egészen biztosan nem a "hát megbotlottunk, mi sem vagyunk tökéletesek" mentegetőzés a magyarázata.

máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
A shária törvény és a demokrácia kizárják egymást. Semmi mást nem mehet elmondani róla.
máj. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!