Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy az álláshir...

Miért van az, hogy az álláshirdetésekbe beleirják, hogy X év tapasztalat kell a meghirdetett munkakörhöz?

Az interjún szóban is megerősítik, hogy a tapasztalat mennyire fontos. Nos mikor aztán élesben megy - dolgozik az ember és a tapasztalatát akarja kamatoztatni, akkor leintik, hogy nem, mert ezt meg azt mindig így vagy úgy csináltuk.
máj. 4. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legyen alapvető jártasságod a témában, és ne akkor lásd vagy csináld először. Az egyedi eljárások ettől még változhatnak, mégsem úgy ülsz oda, hogy teljesen hülye vagy hozzá és nulláról kellene betanítani vagy elküldeni egy képzésre.

Azt te sem várhatod el, hogy mindent betűre pontosan ugyanúgy csinálnak minden egyes helyen. Még a szabványfeltételek megvalósításánál is van rugalmasság.

máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy egy szakterületen van releváns tapasztalatod, meg az, hogy adott cégben mik a belső folyamatok, két külön dolog.
máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lilluci27 ***** válasza:
Azért mert a munkakörhöz X év tapasztalt szükséges.
máj. 5. 08:25